Imunita a zdraví jsou důležité pro každého sportovce. K čemu je být „nadupanej“ ve dvanácti letech, když v patnácti nebudu schopen se ani podrbat za uchem? K čemu je super sportovní vybavení, úžasní trenéři, když mám věčně chřipku, jsem unavený a nemám náladu na nic, natož na sport? Proč musím „zbrzdit“, když rychle rostu? Když vyrostu o 10 centimetrů za půl roku, proč jsem nejen hůř zkoordinovaný, proč jsem „samá ruka, samá noha“, proč mi nejdou věci tak dobře jako dříve a proč mě bolí kolena, klouby, svaly, šlachy a podobně?

Co mám dělat lépe? U dětí v určitém věku, a je to individuální, dochází u některých k zrychlenému růstu, kdy některé části těla „rostou“ jinak než jiné. To je ten okamžik, kdy je dobré doplňovat látky a živiny, které pomohou toto období lépe překonat, a jsou dlouhodobým vhodným doplňkem stravy nejen pro sportovce.

My jsme pro děti vyvinuli NUTRITIQ Kolageno 123 Junior, které doplní potřebný kolagen. Málokdo ví, že kolagen je velký „kamarád“ s vitaminem C. Neboli nedostatek vitaminu C vede k tvorbě defektního a nestabilního kolagenu. Naopak příjem dostatečného množství vitaminu C, ať už v pestré stravě nebo ve formě doplňků stravy, umožňuje „omlazení“ pohybového aparátu, redukci degenerovaných vaziv a chrupavek. Jak kolagen, tak i vitamín C, jsou velice důležité zejména pro mladé sportovce, kteří trénují dva a vícekrát týdně a podstupují výraznou fyzickou zátěž. Pro sportující děti v době růstu se jedná o jeden z nejdůležitějších doplňků stravy. Náš NUTRITIQ Kolageno 123 Junior obsahuje kromě vitaminů, minerálů a dalších látek především kolagenní hydrolyzáty typu I., II. a III. Kolagenní hydrolyzát typu I. je přítomný v kostech, šlachách, vazivu a kůži. Funguje v poškozených tkáních jako přirozený spouštěč dějů, které vedou k zastavení krvácení. Kolagenní hydrolyzát typu II. najdeme v chrupavkách, pokrývá povrch kostí v kloubních spojeních. Kolagenní hydrolyzát typu III. slouží pro rychle rostoucí tkáně – kosti, šlachy, vazy a kůži.

Toto všechno jsme vzali v potaz, smíchali, dochutili přírodní pomerančovou silicí a dosáhli jsme chuťově a funkčně výborného doplňku stravy NUTRITIQ Kolageno 123 Junior. Je určený jako prevence degenerativních změn pohybového aparátu v důsledku mikrozranění, růstu a námahy kloubních chrupavek a nejen jich. A navíc chutná jako pomerančový džus ;-).

Dalším důležitým faktorem nejen mladých sportovců je samotná imunita. I zde jdeme cestou „čísté“ přírody. Vytvořili jsme kapsle NUTRITIQ Imuno Junior s unikátní kombinací hlívy ústřičné (farmaceutického extraktu standardizovaného 30% polysacharidu – nikoliv pouze mletých sušených hub, jak je dnes často běžné L), vitaminu C, mateří kašičky, kolostra (mlezivo) a komplexu dvou tělu prospěšných kmenů probiotik Lactobacillus Acidophyllus. Všechny tyto látky jsou implementovány do želatinových kapslí, neboť i cesta a směr kde má dojít k rozpuštění a vstřebání do těla je důležitá! Mimochodem, některé obsažené látky jsou tak chuťově nedobré (ale velmi důležité), že kapsle představují jediný způsob, jak je pozřít J. Kapsle samotná jsou bez chuti, tudíž není vůbec problém užívat je dlouhodobě za účelem imunostimulace a zvyšování výkonnosti.

V neposlední řadě nesmíme opomenout ani další produkt vyvinutý pod názvem NUTRITIQ En-vita Junior vhodný pro fyzickou i duševní zátěž a rychlou orientaci ve stresových situacích. Tato směs je připravena jako vysoce učinný ADAPTOGEN. NUTRITIQ En-vita Junior obsahuje pestrý obsah extraktů rostlin, rozpustné vlákniny, „mraky“ vitaminů a minerálů, BIOTIN – který přispívá k normální funkci energetického metabolizmu a metabolizmu makro živin, řádnému fungování nervové soustavy a ke snížení míry únavy a vyčerpání. Jedná se o sáček pro přípravu opravdického lahodného nápoje.